Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
Fundacja
Aktualności
Promocja Talentów
Festiwale
V
IV
III
II
I
Artyści
Muzyczne Forum Młodych
Kronika
Galeria
Sponsorzy
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Marta Pawłowska

Marta Pawłowska urodziła się 21.07.1988 r. w Poznaniu. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat w Poznańskiej Podstawowej Szkole Muzycznej im. H. Wieniawskiego w klasie mgr Sławomira Jarmołowicza. Debiutowała na estradzie w wieku 10 lat. Aktualnie uczy się (od tego roku szkolnego) w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu (tzw. "Szkoła Talentów") w klasie Pani Prof. Jadwigi Kaliszewskiej. Jej ostatnim osiągnięciem było uzyskanie Stypendium Ministra Kultury (październik 2004). W bardzo młodym wieku otrzymała I nagrodę na Wielkopolskim Konkursie Wykonawczym w Poznaniu (2001). Występowała później na wielu ogólnopolskich konkursach i przesłuchaniach otrzymując zawsze wysokie nagrody (I miejsce i nagroda specjalna na Ogólnopolskim Konkursie im. G.Ph. Telemana /Poznań 2003/). Jest laureatką czołowych lokat m.in. na IV Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym Pamięci Aleksandry Januszajtis (Gdańsk 2001), V Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków (Lublin 2002- najmłodszy laureat), Ogólnopolskich Konkursach Zespołów Kameralnych we Wrocławiu i Łodzi (2003), Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Skrzypiec i Altówki (Warszawa 2004).

Jest stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci i Business and Professional Women's Club Poznań. Koncertuje jako solistka z orkiestrą szkolną zarówno w kraju jak i za granicą m.in. w Niemczech (Ahrensburg 2003) Osnabrück (2004) oraz w Holandii (Kenstwurk 2003), spotykając się z bardzo przychylnymi recenzjami. Nie tylko gra solowa jest jej pasją. W 2001 r. zainicjowała powstanie szkolnego kwartetu, który już zdążył zdobyć czołowe nagrody na Ogólnopolskich Konkursach. Interesuje ją też dyrygentura. Ukończyła pierwszy rok czytania partytur i już niedługo zacznie realizować swoje kolejne marzenie chwytając za batutę.

Marta dysponuje rozległym repertuarem, jednak najbliższa jest jej epoka romantyzmu. Fascynuje ją twórczość J.Sibeliusa. Jego koncert skrzypcowy d-moll przedstawiła warszawskiej publiczności w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w lutym b.r.. Obecnie przygotowuje się do XIII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu.